Hakkımızda

Yeşil Işık Sürücü Kursu 2004 yılından kuruldu. Üsküdar-Bağlarbaşı-Ümraniye ve Erenköy şubeleriyle sürücü eğitimleri konusunda hizmet vermektedir. Her insan özeldir ve her şeyin en güzelini, en iyisini hak eder, prensibiyle sürekli kendisini yenileyen ve geliştiren bir anlayışa sahiptir.

Yeşil Işık sürücü kursları , Ehliyet sınıfı sayısının 17 ye yükselmesi ile birlikte hızlı bir şekilde yeni sisteme şubelerini entegre etmiş ve en çok ehliyet sınıfı verme yetkisine sahip tek kurum olmuştur. Yeşil Işık Sürücü Kurslarında B sınıfı(Manuel-Otamatik-Engelli) otomobilA,A2,A1 Sınıfı(Manuel- Scotter) MotosikletD Sınıfı OtobüsC – CE Sınıfı Kamyon ve Çekici ehliyet eğitimleri ve özel direksiyon dersi hizmetleri verilmektedir.

Yeşil Işık sürücü Kurslar şubelerin de Trafik, Araç tekniği, ilkyardım ve Trafik adabı teorik dersleri alanında uzman Milli Eğitim Bakanlığı onaylı hocalar tarafından verilir. Daha sonra uygumla derslerine geçilir. Otomobil eğitimleri birebir 50 dk, sizlerin tercihine göre otomatik ve manuel şanzımanlı araçlarla bay veya bayan eğitmenler tarafından verilmektedir. Motosiklet eğitimleri en küçük scotter motorlardan başlayarak kademeli olarak en yüksek güçlü motorlarda sona erer. Kamyon, Otobüs ve Çekici eğitimleri adayların katılabileceği günlere göre programlanmaktadır. Yeşil Işık sürücü Kursları, ülkemizde sürücü hatalarından kaynaklanan ve her gün onlarca can ve mal kayıplarına neden olan trafik kazalarının önlenmesi veya en az düzeye indirilmesi için ülke çapında yapılan çalışmalara, verdiği kaliteli eğitim ile katkıda bulunmaktadır. Kursumuz bu nedenle “Bilinçli Sürücü” yetiştirmeye özel bir önem vermekte ve bu uğurda gayret sarf etmektedir.

“Kaliteli eğitim verilen en doğru eğitimdir” mottosuyla yola çıkmıştır. Engin tecrübe birikimlerini trafik toplumuna kazandıracağı yeni bireylere aktarmak amacıyla İstanbul bölgesinde Yeşil Işık Sürücü Kursumuza aday olarak kayıt olunabilmesi için kurulmuştur. Tecrübeli, deneyimli ve alanında uzman kadrosu ile bölgesinde kısa zamanda en çok tercih edilen sürücü kursu olmuştur. Ehliyet sınavlarında yakaladığı yüksek başarı oranı ile binlerce sürücü adayına ehliyet belgesi kazandırmış ve trafik toplumunda bilinçli sürücülerin oluşmasında zemin hazırlamıştır. Bugün Sürücü Kursu sektörüne bakıldığında eğitim noktasında elde ettiği başarı ve yenilikçi yaklaşımları ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

İstanbul Yeşil Işık Sürücü Kursu

Yeşil Işık Sürücü Kursu, İstanbul Ehliyet, Sürücü Kursu ve Ehliyet olarak çevresinde bilinmektedir. Kurulduğumuz günden bugüne sürücü adaylarına kesintisiz ve doğru eğitimleri vermiş, daima yenilikçi ve modern eğitim ürünleri ile adaylarının beğenisini alarak derslerde teşvik ve motivasyonlarını arttırmıştır. Teknolojiyi yakından takip ederek bugün E-Sınav Uygulaması, E-Kitap Uygulaması ve Konu Anlatımlı Video materyallerini Sürücü Medya ekibinden sağlamış ve adaylarının kullanımına sunmuştur.

Trafik kültüründe eğitimin daima ön planda olduğu ve gerekliliğinin farkında olan İstanbul bölgesinde bulunan Sürücü Kursumuz son model eğitim araçları ve simülatör araçları ile kursiyerlerine güvenli sürüş tekniklerini kazandırmıştır. Başkalarının haklarına ve önceliklerine özellikle de çevreye karşı trafikte özgüven kazanmış sürücülere yetiştirmeyi hedeflemiştir. Trafik kültüründe trafik adabı noktasında tüm adaylarını bilinçlendirmiştir.

Bizimle aynı duygu ve düşüncelere sahip ehliyetin sadece araç kullanmaktan ziyade toplumun bir parçası olduğunu düşünen ve yapılabilecek küçük hataların sonuçlarının hem kendi canları ile hem de başkalarının canlarına mal olacağını bilen, öğrenmek isteyen herkesi İstanbul Ehliyet Sürücü Kursumuza bekliyoruz.

MİSYONUMUZ

Eğitimde kaliteyi ön planda tutarak adaylarımızın başarılı ve kurallara uyan sürücüler olmalarını sağlamak. Adaylarımızın istek ve önerilerini dinleyip bunlara cevap vererek. Ehliyet veren Kurum, personel ve iş disiplini bütünlüğü içerisinde ticari çıkar gözetmeksizin eğitim hizmeti vermek. Güvenilir ve tercih edilir bir Sürücü Kursu olmak.

Yeşil Işık Sürücü Kursu olarak misyon anlayışımız, “Ehliyet hayallerde kalmasın, hayallerine yeşil ışık yak!” anlayışıyla hem eğitim kalitesini ehliyet almak isteyen sürücü adaylarına aktarmak, Üsküdar en iyi ehliyet kursu olmaktır. Sadece Üsküdar en iyi Ehliyet kursu olmak ve diğer, Üsküdar En İyi Ehliyet KursuKadıköy En İyi Ehliyet KursuBağlarbaşı En İyi Ehliyet KursuErenköy En İyi Ehliyet KursuÜmraniye En İyi Ehliyet KursuAtaşehir En İyi Ehliyet KursuBağdat Caddesi En İyi Ehliyet Kursu. Fikirtepe En İyi Ehliyet KursuGöztepe En İyi Ehliyet KursuKozyatağı En İyi Ehliyet KursuMaltepe En İyi Ehliyet KursuMerdivenköy En İyi Ehliyet KursuSahrayıcedit En İyi Ehliyet KursuSuadiye En İyi Ehliyet Kursu. Şerifali En İyi Ehliyet KursuBostancı En İyi Ehliyet KursuKazasker En İyi Ehliyet Kursu olmaktır. Yeşil Işık Sürücü Kursumuzda çalışmakta olan tüm eğitmenlerimiz alanın uzman ve tecrübeli üniversite mezunlarıdır. Eğitim verdiğimiz tüm sürücü adaylarına ve özel direksiyon dersi verdiğimiz en iyi hizmeti ve kaliteyi vererek toplum için faydalı sürücüler yetiştirmek ve kaza risklerini en aza indirmek misyonumuzdur.

VİZYONUMUZ

En iyi sürücü kursu her dönemde müşteri memnuniyetini ticari kaygılarının önünde tutarak, eğitimde kaliteyle tek olma yolunda emin adımlarla ilerleme amacındadır. Kurumumuz kuruluş amacının ve eğitim sorumluluğunun bilincinde, müşteri taleplerini ön planda tutarı,  lider bir Sürücü Kursudur. Bu çizginin korunması için sürekli iyileştirme ile disiplinli ve sistemli çalışmalarımızı devam ettirerek sektörümüzde marka Sürücü Kursu olmak hedefimizdir.

Yeşil Işık Sürücü Kursumuzun vizyonu bugünden daha iyi sürücü kursu olmak ve daha iyi sürücüler yetiştirmektir. Kazaları önlemek ve kaza risklerini en aza indirirken bilinçli sürücüler yetiştirmek. Sadece ehliyet vermeye hedeflenmeden bilinçli sürücü yetiştirme odaklı eğitimler uygulayarak topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projeleri ile Yeşil Işık Sürücü Kursu, hala trafikte aktif sürücülük yapan ve sürücü adaylarına daha iyi eğitim vermek için vizyon edinmiştir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Misyon ve vizyonumuzun her zaman takipçisi olacağız.

Dayanışma ve güven ortamını sağlayarak liderliği ve katılımı uygulayacağız.

Herkesin kalite eğitimden sorumlu olduğu mutlu bir Sürücü Kursu eğitimi yaratacağız.

Kalite hedefleri ve ölçüm standartlarına uyacağız.

Çalışanların sesini dinleyecek ve onların memnuniyetini sağlayacağız.

Yeniliklere her daim açık ve aldığımız kararlarda tutarlı olacağız.

Müşteri odaklılık ve sürekli kaliteli eğitim iyileştirme prensibini benimsemiş bulunmaktayız.

Aydın ŞAHİN
YÖNETİM KURULU BAŞKANI