0850 430 30 00  | [email protected]yesilisiksurucukurslari.com

7/24 Danışma Hattı 0507 166 00 00

Yeşil Işık Sürücü Kursları Facebook Yeşil Işık Sürücü Kursları Twitter  Yeşil Işık Sürücü Kursları Sizi Arayalım

Ehliyet Alma Süreci

 

1. Adım; Sürücü Kursu kayıt için gerekli evraklar hazırlanmalı

 

 

2. Adım; Sürücü Kursunda ki Trafik ve Çevre Bilgisi - Araç Tekniği ve Motor Bilgisi - İlkyardım Bilgisi - Trafik Adabı ve Direksiyon Derslerine devam edilir. Teorik test sınavında toplam 50 sorudan test sınavına girilir. Trafik ve Çevre Bilgisinden 20 veya 25 soru, İlkyardım Bilgisinden 9 veya 15 soru, Araç Tekniği ve Motor Bilgisinden 9 veya 13 soru, Trafik Adabı 4 veya 7 soru çıkar. Teorik test sınavında ki 50 sorudan 35 doğru yapan aday 70 puan alır. Teorik test sınavın da 70 ve üzeri doğru cevap veren her aday başarılı sayılır. Teorik test sınavında yanlış doğruyu götürmeyeceği için boş cevap bırakmanızı tavsiye etmiyoruz.Tüm sürücü adaylarına başarılar diliyoruz.

 

3. Adım; Teorik test sınavında başarı gösteren sürücü adayları, uygulamalı direksiyon sınavına girerler. Teorik test sınavının açıklandığı günün hafta sonu değil, takipeden hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar uygulamalı direksiyon sınavları yapılır. Uygulamalı direksiyon sınavı 30 dakika sürer ve sınav süresince tek bir hata yapan sürücü adayı başarısız sayılır. Uygulamalı direksiyon sınavında sinyal vermemek dahi başarısız olmaya yeterlidir. Hiç hata yapmadan sınavı bitiren sürücü adayları başarılı sayılır. Başarısız olanlar tekrar ücret ödeyerek sonraki uygulamalı direksiyon sınavına girerler. Teorik test sınavından başarısız olan sürücü adayları 2 hafta sonraki ara sınava girerler.

 

4. Adım; Uygulamalı direksiyon sınavından başarılı olan sürücü adaylarının sürücü sertifikaları hazırlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne onaya gönderilir. Sürücü sertifikaları onaydan 1 hafta içinde gelir. Dosyasını kayıt olduğu sürücü kursundan alan sürücü adayı, internet üzerinden herhangi bir il veya ilçenin Emniyet Müdürlüğü Tarfik Tescil Şubesinden ehliyet için emniyet randevusu alması gerekir.

 

Emniyete ehliyet çıkartmaya giderken yanınızda mutlaka götürmeniz gerekenler;

  • Nüfus cüzdanı (kimlik) aslı
  • Diploma (öğrenim belgesi) aslı
  • Vergi dairesine yatan harcın dekontu
  • Kan grubu kartı
  • E-randevu kağıdı
  • Fark yapanlar için ehliyetin aslı

 

Yeni gelen düzenlemeyle Ehliyet Ücretleri taban fiyat uygulaması kapsamında tüm bölgelerde aynıdır. Fiyata değil, kaliteye bak...

 

Online Ehliyet Kayıt

Online Ehliyet Kayıt sistemimiz ile online olarak ehliyet kaydı yapabilirsiniz. Gerekli belgeler kısmından ehliyet için istenilen belgeleri öğrenebilirsiniz.

 

Online Ehliyet Kaydı için tıklayınız.

 

 

Ehliyet Alma Süreci

Ehliyet teorik yani yazılı sınavıbaşarılı bir şekilde tamamladınız, direksiyon sınavından da başarılı oldunuz. Sırada ehliyet nasıl alınır, alma süreci nasıldır?

 

Ehliyet alma süreci için tıklayınız.

Ehliyet Randevu

Ehliyet sınavını kazandınız, direksiyon sınavını da başarılı ile geçtiniz. Artık sıra ehliyeti çıkarmakta, ehliyet için emniyetten randevu almanız gerekiyor.

 

Ehliyet randevusu için lütfen tıklayınız.

 

 

Yeni Direksiyon Sınavı

Yenilenen direksiyon sınavı sisteminde dikkat etmemiz gereken bazı noktalar ve yenilenen parkurlar ile ilgili bilmemiz gerekenler sınavda başarımızı yükseltecektir.

 

Direksiyon sınavı için tıklayınız.

Özel Direksiyon Dersi

Özel direksiyon dersi eğitimlerimiz ile ilgili hem direksiyon sınavlarında başarı gösteriyor hemde trafikte sürüş yaparken kendinizi rahat hissediyorsunuz.

 

Özel Direksiyon Dersi için tıklayınız.

  

 

Stajyer Ehliyet

Stajyer ehliyet hangi sürücü adaylarını ilgilendiriyor ve kimle stajyer ehliyet sahibi olabilir, stajyer ehliyet nedir? Stajyer ehliyet ile ilgili yükümlülükler nedir?

 

Stajyer Ehliyet için tıklayınız.

Özel Motosiklet Eğitimi

Motosiklet eğitimleri İstanbul'un merkezinde haftanın her günü özel eğitmenler eşliğinde özel motosiklet parkurları ve teknikleriyle sürücü adaylarımıza verilmektedir.

 

Motosiklet Eğitimi için lütfen tıklayınız.

 

 

Ehliyet E-Sınav

Ehliyet sınavlarında artık yeni bir E-Sınav dönemi başladı. Elektronik ehliyet sınavı nedir? Elektronik Ehliyet Sınavı Nasıl yapılır? Üsküdar E-Sınav merkezi nerdedir?

 

Elektronik Ehliyet Sınavı için tıklayınız.

Back to top